زنی با نوشیدن قهوه علی بابا به کما رفت

قهوه به ویژه قهوه علی بابا یک نوشیدنی محبوب است که به دلیل توانایی آن در تنظیم دقیق تمرکز و افزایش سطح انرژی شما شناخته شده است.

در واقع، بسیاری از مردم دقیقاً زمانی که از خواب بیدار می شوند به فنجان جو روزانه خود وابسته هستند تا روز خود را با پای راست شروع کنند.

قهوه علاوه بر اثرات انرژی زا، با فهرست بلندبالایی از فواید بالقوه سلامتی مرتبط است که دلیل بیشتری برای دم کردن آن به شما می دهد.

در حالی که مطالعات گذشته نشان می دهد که قهوه ممکن است جنبه تاریکی داشته باشد، تحقیقات جدیدتر نشان می دهد که ممکن است در واقع فواید سلامتی داشته باشد.

چرا معکوس؟ سخت است که فقط به یک جنبه از رژیم غذایی نگاه کنید و آن را به یک وضعیت سلامتی مرتبط کنید، زیرا بسیاری از عوامل دیگر می توانند در این زمینه نقش داشته باشند.

قهوه

برای مثال، تحقیقات اولیه در مورد قهوه همیشه این را در نظر نمی‌گرفت که افرادی که زیاد قهوه می‌نوشند نیز تمایل به استفاده از تنباکو و کم تحرکی دارند.

هنگامی که مطالعات جدیدتر برای چنین عواملی تنظیم شدند، ارتباط احتمالی بین قهوه و کاهش مرگ و میر را پیدا کردند.

قهوه حاوی کافئین است، یک محرک سیستم عصبی مرکزی که به دلیل توانایی آن در مبارزه با خستگی و افزایش سطح انرژی شناخته شده است.

این به این دلیل است که کافئین گیرنده های یک انتقال دهنده عصبی به نام آدنوزین را مسدود می کند.

این باعث افزایش سطح سایر انتقال دهنده های عصبی در مغز شما می شود که سطح انرژی شما را تنظیم می کنند، از جمله دوپامین.

یک مطالعه کوچک نشان داد که مصرف کافئین زمان خستگی را در طول یک ورزش دوچرخه سواری تا 12٪ افزایش می دهد و به طور قابل توجهی سطوح ذهنی خستگی را در شرکت کنندگان کاهش می دهد.

مطالعه دیگری نیز یافته‌های مشابهی داشت و گزارش داد که مصرف کافئین قبل و در طول بازی گلف باعث بهبود عملکرد، افزایش سطح انرژی ذهنی و کاهش احساس خستگی می‌شود.

قهوه حاوی کافئین است، محرکی که نشان داده شده است با تغییر سطوح انتقال دهنده های عصبی خاص در مغز، سطح انرژی را افزایش می دهد و خستگی را کاهش می دهد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.